Skocz do zawartości

Zablokowane Ciekawostka - Most psich samobójców


Aysza ツ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawostka.png.116a85175bd3bbe2e821569b5159db21.png

 

Most psich samobójców

W  Szkocji, znajduje się nie tylko wiele historycznych zabytków i atrakcji turystycznych, ale także miejsce o mrocznej i tajemniczej przeszłości - Most Psich Samobójców, znany również jako Most Overtoun. Ten spokojnie wyglądający most jest miejscem, które od dziesięcioleci przyciąga uwagę zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów, dzięki tajemniczym wydarzeniom, które miały tu miejsce. Historia mostu Overtoun sięga lat 50. XX wieku, kiedy to zaczęły pojawiać się doniesienia o psach, którzy nagle skakali z mostu. To zjawisko zaczęło przybierać na sile, a w latach 60. i 70. wiele psów wykonywało ten sam skok na śmierć. To wyjątkowo makabryczne wydarzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie i tajemnicę.

 

Mieszkańcy okolicznych wsi i miłośnicy psów próbowali znaleźć wyjaśnienie tego zjawiska. Wielu ludzi twierdziło, że most jest nawiedzony lub przeklęty, co tłumaczyło zachowanie psów. Inne teorie sugerowały, że specyficzne zapachy lub dźwięki na moście mogły przyciągać psy.

W miarę jak historia mostu Overtoun stawała się coraz bardziej znana, miejsce to przyciągało coraz więcej badaczy, naukowców i specjalistów od zachowań zwierząt. Przeprowadzono liczne badania, aby zbadać ewentualne przyczyny skoków psów. Jednak żadna z tych teorii nie dostarczyła pełnego wyjaśnienia.

 

Obecnie uważa się, że może to być złożony problem, który obejmuje wiele czynników, takich jak zapachy, dźwięki, pogoda czy możliwe zaburzenia zachowań zwierząt. Mimo wielu badań tajemnica mostu Overtoun nie została całkowicie rozwikłana.

Niezależnie od przyczyny skoków psów, most Overtoun nadal przyciąga turystów, badaczy i miłośników tajemniczych historii. To miejsce jest zarówno przepiękną atrakcją turystyczną, jak i przypomnieniem o niewyjaśnionych tajemnicach, które czasem skrywa świat dookoła nas.

 

Psy skaczą w przepaść około 15 metrów w dół, większość z nich zginęła na miejscu. Psy, które przeżyły swój skok lub, którym nie udało się skoczyć

automatycznie podejmują drugą próbę. W pół wieku z mostu skoczyło 600 psów, a do wykonania samobójczego skoku większość zwierząt wybiera ten sam punkt mostu. Nie tylko psy czują się dziwnie na tym moście niektórzy ludzie również doświadczają dziwnego uczucia: "Czułem jakbym stał na stacji kolejowej. Jakby ktoś próbował mnie wypchnąć. To było straszne." 

 

Z "mostu psich samobójców" rzuciło się już ponad 600 psów. Naukowcy zbadali  przyczynę - Noizz

 

image.jpeg

 

Tajemnica Overtoun Bridge. Most psich samobójców budzi grozę - Poglaskaj.pl

 

Źródła: 1 | 2 | 3 | 4

 

 

 

  • Lubie to ! 1
  • Przykro mi 1

 

AYSZA78.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie