Skocz do zawartości

Zablokowane [ZAMKNIĘTY]Portale Społecznościowe


Oras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie w dzisiejszym artykule. Jak portale społecznościowe wpływają na nas? Jakie niosą zagrożenia? Zastanawialiśie się? Poniżej przedstawię, co udało mi się wyczytać z różnych portali i to opisać.

 

 komputer-ruchomy-obrazek-0523.gif

 

Elementem naszego życia stała się wirtualna rzeczywistość. Spędzamy w nim bardzo dużo czasu. Internet jako medium stał się dla nas miejscem pracy, nauki, rozrywki.

 

Główne badania pokazały, że młodzież nie wyobraża sobie życia bez internetu.  Specjaliści biją na alarm i chcą ograniczyć młodzieży dostęp do sieci. Pytanie, jakie skutki pójdą za tym. Dobrze wiemy, że już najmłodsze osoby ciężko oderwać od smartona/tableta i wtedy zaczyna się płacz i gniew.

 

Zaletą portali społecznościowych jest to, że umożliwiają podtrzymywanie kontaktów z osobami, z którymi nie spotykamy się na co dzień, w tym z dalszą rodziną i znajomymi. Można w ten sposób rozmawiać z przyjaciółmi czy rodzicami bez wychodzenia z domu. 

 

komputer-ruchomy-obrazek-0432.gif

 

Media elektroniczne, w tym portale społecznościowe, niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Tyczy się do uzależnienia behawioralnego, czyli uzależnienia od czynności. W internecie można być kim się chce. Najmłodsi użytkownicy nie zdają sobie zagrożenia, że po drugiej stronie może być dorosła osoba, a nie rówieśnik za którego się podaje.

 

Tak samo jest przy dodawaniu zdjęć, filmów lub innych treści.  Młody człowiek nie zawsze zdaje sobie sprawę z ryzyka jakie podejmuje, udostępniając dane informacje. Nie zastanawia się nad gronem osób, które mają wgląd do jego konta oraz nad tym, co przez te osoby może zostać wykorzystywane lub rozpowszechniane.

 

komputer-ruchomy-obrazek-0517.gif

 

Oczywiście można spotkać się także z hejtem. Czym jest ten hejt? Jest to  agresywny komentarz internetowy, często obraźliwy, przepełniony nienawiścią, złością, wrogością wobec innego użytkownika.  Jest dziś nieodłącznym elementem Internetu i niestety nie ma skutecznych sposobów walki z nim.

 

Jakie plusy możemy zaobserwować u portali społecznościowych? Oczywiście ułatwiają podtrzymywanie więzi z realnego życia, zwłaszcza z osobami znacznie oddalonymi od nas. Pisząc dalej, nie można zapomnieć o tym, że ułatwiają kontakt z innymi osobami, które mają podobne zainteresowania.

 

komputer-ruchomy-obrazek-0523.gif

 

Portale społecznościowe same w sobie nie są złe, o ile są dostosowane do potrzeb i możliwości funkcjonowania społeczeństwa, a przede wszystkim młodych osób. Przykład naszego forum – większość osób tutaj jest bardzo miła, towarzyska i pomocna, ale zdarzają się wyjątki.

 

linia-podzialu-ruchomy-obrazek-0258.gif

 

Na sam koniec chciałem wam coś jeszcze napisać.  Nie zatracajcie się w wirtualnej rzeczywistości. Pamiętajcie o aktywnościach w domu, w szkole, na świeżym powietrzu – czyli w prawdziwym życiu, bo to tam znajdziecie przyjaciół.

 

 

 

 

  • Lubie to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie