Skocz do zawartości

Zablokowane Czy wiesz, że...Jesse Cliff jest "głosem Counter Strike'a" ?


kajusia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 • Junior Admin

http://www.csone.eu/uploads/img/pre_1423439348__counter-strike_logo.png

Czy wiesz, że...Jesse Cliff jest "głosem Counter Strike'a" ?

 

//Tekst w większości skopiowany!//

 

Historia gry Counter Strike

Seria Counter Strike narodziła się jako mod do stworzonej w 1998 roku gry Half Life, autorstwa Valve. Projekt dwóch modderów - Minh “Gooseman” Le i Jesse “Cliffe” Cliff – szybko zyskał aprobatę Valve i został objęty oficjalną dystrybucją. Początkowo mod do działania wymagał posiadania half Life, lecz szybko został przebudowany w samodzielny twór korzystający jedynie z tego samego silnika gry. W pierwszych wersjach gry dostępny był jedynie tryb z zakładnikami, niedługo potem dodano do gry scenariusz z podkładaniem bomby. Tytuł bardzo szybko ewoluował i coraz to nowe pomysły wdrażane przez twórców były odpowiednio numerowane. Pierwszą prawdziwie popularną wersją była wersja 1.6, która przez wiele lat rywalizowała w kawiarenkach internetowych z Quake III Arena o tytuł najlepszej gry.

 


Kultowy Dust 2

Zapewne wszyscy tutaj znamy tę nazwę :)) Ta kultowa mapa pojawiła się już w roku 2001 i została stworzona przez Davida Johnstona -twórcy jego poprzednika Dusta oraz słynnego Cobblestone’a- co ciekawe początkowo miała nosić nazwę Dust 3 aczkolwiek David był przekonany, że zawsze 3 część trylogii jest gorsza od pierwszej i dopiero sugestia Jessa Cliffa sprawiła, że zmienił ją na Dust 2.

retro_dust_2_bs_a.pngcsgo_dust2_bs_A.png

Wygląd bombsite’u A w CS i CS:GO

 

Architektura i niektóre elementy Dusta2 od początku wskazywały, że mapa ulokowana jest gdzieś na Bliskim Wschodzie. Dopiero wersja CS:GO dała jednak konkretniejsze wskazówki na ten temat. Okazało się, że odnowiona arena została umiejscowiona w Maroku, które nie jest zaliczane do Bliskiego Wschodu, ale za to cechuje się podobną architekturą. To, gdzie ulokowano najnowszą wersje legendarnego Dusta2 możemy wywnioskować poprzez napis na jednym z koszów na śmieci "الدار البيضاء” który oznacza marokańskie miasto Casablanca. Oprócz tego tablice rejestracyjne samochodów wyglądem przypominają te używane w wyżej wspomnianym mieście co nadto potwierdz kod regionalny po prawej stronie - 6.

Dust2_kosze_na_smieci.pngZrzut-ekranu-271.png

Samochód i kosze na śmieci wskazujące na kraj, w którym usytuowana jest mapa.

 

 

(NIE)lubiany Mirage

Pamiętacie mapę de_cpl_strike znaną z Counter-Strike’a 1.6? Tak, to na jej podstawie stworzono Mirage’a! Twórcą tej mapy jest Michael „BubkeZ” Hull, który był odpowiedzialny również za de_cpl_strike, de_thrill oraz de_iris. Jak wszyscy zapewne wiemy, na Mirage'u możemy spotkać kilka niesprawnych pojazdów. Poza obszarem, na którym można się poruszać, po stronie terrorystów, stoi właśnie jeden samochód na którego tablicy rejestracyjnej widnieje napis "America", pomimo tego, że styl mapy przypomina marokańską architekturę. Twórcy zapewne zapożyczyli  model auta z gry Left 4 Dead 2 lecz nie jesteśmy pewni czy to aby nie kolejna niespodzianka z ich strony.

Na BS'ie B możemy zauważyć grafitti ze skrzydlatym AWP i 4 czerwonymi czaszkami. Upamiętnia ono legendarną akcję Marcela „coldzery” Davida z MLG Columbus 2016. Brazylijczyk zabił wtedy czterech przeciwników: jednego w tradycyjny sposób, dwóch kolejnych jednym strzałem skacząc z noscope, a czwartego będąc ruchu, również bez przybliżenia.

 

 

 

NAJLEPSZE DRUŻYNY NA ŚWIECIE

Ciężko jest wymienić najlepszych graczy i drużyn w historii CSa, a to za sprawą tego, że w całej historii przewinęło się ich mnóstwo. Część zespołów przestała już istnieć, inne zmieniły składy. Niektórzy zawodnicy zakończyli karierę i zostali trenerami a po reszcie słuch zaginął. Patrząc z drugiej strony to zawsze wybór będzie w jakimś stopniu subiektywny i na pewno nie wszyscy z was się z nim zgodzą. Myśl jednak, że są dwie drużyny o których warto wspomnieć i które przeszły do historii Counter strike'a oraz e-sportu ogólnie. 

 

Ninjas in Pyjamas

Jest to szwedzka drużyna założona w 2000 roku, czyli krótko po wydaniu pierwszej wersji CSa, przez Tommy’ego Ingermarssona i Emila Christensena. Drużyna odniosła kilka sukcesów i w 2002 roku została wchłonięta przez SK Gaming. W 2005 roku NiP został reaktywowany, ponieważ gracze nie przedłużyli kontraktu z SK Gaming z powodu niewypłacalności organizacji. NiP istniał do 2007 roku, w którym został ponownie rozwiązany ale już w 2012 roku następuje kolejna reaktywacja spowodowana wydaniem CS:GO.

zazktkqTURBXy9jNTYzYmQ5OTFkMjAxMDZlNDJkMzMwNzJlNzlkNzE4Zi5qcGVnkZUCzQMUAMLD

Ninjas in Pyjamas w swojej historii wygrywają wiele turniejów, w tym np. Majora w Kolonii w 2014 roku. Ponadto najbardziej do historii przechodzi ich legendarna seria 87 kolejno wygranych map na zawodach LAN-owych. Skończyła się ona dopiero w marcu 2013 roku, kiedy to Szwedzi przegrywają z rosyjskim Virtus.pro. Wtedy w zespole z niedźwiedziem w logo grali tacy zawodnicy, jak Dosia, Fox, AdreN czy też kUcheR.

 

FNATIC

Ten zespół również wywodzi się ze Szwecji, która od zawsze pełna była w uzdolnionych graczy. Fnatic wygrali aż trzy turnieje rangi major - pierwszy tego typu, czyli DreamHack Winter 2013, ESL One Katowice w 2015 roku oraz ESL One w Kolonii także w 2015 roku.

Sponsor główny OnePlus zespołu Fnatic: oto nowe swetry! - GizChina.it

Drużyna została utworzona w 2004 roku i przez ten okres w jej składzie grali tacy zawodnicy, jak GeT_RiGhT, f0rest, Delpan, Xizt, karrigan, MODDII, Xyp9x, Znajder czy też Pronax. W aktualnym składzie drużyna istnieje od listopada 2015 roku, kiedy to Pronax został zastąpiony przez Dennisa. Ta zmiana doprowadziła między innymi do wygrania sześciu kolejnych turniejów, w których Fnatic wzieli udział.

 

 

TRYBY ROZGRYWKI

Hostage rescue (odbicie zakładników)

Ten tryb rozgrywany jest na mapach z przedrostkiem "cs_". Zadaniem antyterrorystów (CT), jak czytamy w nazwie, jest odbicie zakładników (przetrzymywanych w bazie terrorystów) i doprowadzenie ich do punktu ratunkowego. Zadaniem terrorystów (TT) natomiast jest przeszkodzenie antyterrorystom. Rozgrywka kończy się w momencie gdy CT uwolni wszystkich żyjących zakładników (wygrana CT), gdy skończy się czas przeznaczony na rozgrywkę (wygrana TT), lub gdy któraś z drużyn straci wszystkich graczy (wygrana drużyny przeciwnej).

Przy okazji zapraszam na nasz serwer z tym trybem! ip:

51.83.205.12:27015

 

 

 

Bomb/defuse (podłożenie/rozbrojenie bomby)

Tryb ten znajdziemy na mapach z przedrostkiem "de_", a główną role tu odgrywają terroryści. . Ich celem jest przedarcie się do wyznaczonego miejsca, w którym muszą podłożyć bombę, co uniemożliwić mają im antyterroryści. Rozgrywka kończy się w momencie wybuchu bomby (wygrana TT), rozbrojenia jej przez antyterrorystów (wygrana CT), upływu czasu (wygrana CT) lub w przypadku śmierci wszystkich członków jednej z drużyn (wygrana drużyny przeciwnej). Jeżeli wszyscy terroryści zginą, a bomba została podłożona, runda nie zakończy się aż do wybuchu lub rozbrojenia przez CT.

Nieskromnie się pochwale naszym legendarnym DD2! ip:

51.83.214.206:27015

 

 

Assassination (zamach)

Areną działań są mapy z przedrostkiem "'as_'". Jeden z graczy drużyny antyterrorystów staje się VIP-em, którego reszta drużyny musi eskortować do specjalnego punktu ewakuacyjnego. Zadaniem terrorystów jest zabicie VIP-a, a jest ono utrudnione, ponieważ mogą oni kupić jedynie niektóre rodzaje broni. Rozgrywka kończy się, gdy VIP bezpiecznie dotrze do punktu ewakuacyjnego (wygrana CT), terroryści zabiją VIP-a (wygrana TT), drużyna straci wszystkich graczy lub czas rozgrywki zostanie przekroczony. VIP nie może kupować broni, ale ma 200% kamizelki czyli 2 razy więcej niż może mieć ktokolwiek inny.

 

 

Escape (ucieczka)

Tryb ten został oficjalnie wycofany w Counter-Strike’u beta 7.0, jednak możliwość gry pozostała. Miejscem tego rodzaju rozgrywki są mapy es_. Zadaniem terrorystów jest ucieczka z terenu działań do wyznaczonego punktu. Terroryści nie mają możliwości zakupu broni – jedyną możliwością jej zdobycia jest odnalezienie miejsca, w którym broń jest składowana, lub zabranie jej zabitemu wrogowi. Antyterroryści muszą powstrzymać terrorystów przed ucieczką. Rozgrywka kończy się, gdy połowa terrorystów ucieknie, antyterroryści zlikwidują większość terrorystów, jedna z drużyn straci wszystkich graczy lub skończy się czas. Po ośmiu rozgrywkach w tym trybie, następuje zamiana ról między drużynami.

 

Ostatnich dwóch trybów u nas nie spotkacie (a przynajmniej na razie) ale mamy kilka innych serwerów które mogą was zainteresować:

~JAILBREAK, ip: 51.83.215.2:27015

~ZOMBIE PLAGUE, ip: 91.224.117. 115:27015

~4FUN, ip: 91.224.117. 145:27015

~DEATHRUN, ip: 91.224.117. 19:27050

Nie zapominając o CS:GO zaproszę was na GOMOD stworzony przez naszą @ Miley ! ip:

91.224.117.70:27050

 

CHEATY W GRZE

Są to programy umożliwiające oszustwo w grze. Najczęściej spotykane to:

 

 • Aimbot – skrypt nakierowujący celownik gracza automatycznie na wcześniej ustalony hitbox (punkt na ciele przeciwnika)
 • ESP – gracz dostaje m.in. informacje o ilości życia i broni, jaką ma przeciwnik, a także możliwość widzenia przez tekstury
 • No recoil – niweluje odrzut, który towarzyszy strzelaniu z broni
 • No smoke, no flash – wyłącza skutki działania granatu dymnego i granatu błyskowego
 • Speedhack – pozwala przemieszczać się z dużą szybkością po mapie
 • Wallhack – dzięki niemu gracz może widzieć przez wszystkie tekstury mapy
 • No Spread – niweluje rozrzut: wszystkie kule lecą tam, gdzie znajduje się środek celownika, nawet przy prowadzeniu ognia ciągłego (tzw. full-auto)
 • Multihack – umożliwia łączenie różnych
 • BunnyHopHack – pozwala na szybsze przemieszczanie się po mapie poprzez skoki

 

ZABEZPIECZENIA PRZED CHEATAMI

Valve Anti-Cheat (VAC)

To zabezpieczenie sprawdza, czy nie zmieniono plików wykonywalnych gry lub czy równocześnie z grą nie uruchomiono skryptów umożliwiających oszustwa. W momencie, gdy wykryte zostanie niedozwolone oprogramowanie, gracz zostaje permanentnie wykluczony z gry na wszystkich serwerach zabezpieczonych przez Valve Anti-Cheat (VAC), bez możliwości odwołania się od blokady. Istnieją serwery, na których wyłączono zabezpieczenie Valve (serwery tzw. "non-Steam").

 

ESL Wire (EWAC)

Używany w lidze Electronic Sports League (ESL). Jest to zewnętrzny program, dostarczony przez ESL, który dodaje swój kod do silnika gry. Skanuje pliki konfiguracyjne oraz sprawdza aktywne procesy. Następnie uzyskane dane przesyła na serwery ligi, gdzie są dostępne dla administratorów. Każdy gracz, który chce wziąć udział w ESL, musi sam ściągnąć i zainstalować ESL Wire.

 

Cheating-Death

Jest to niezależny program, który jest zaporą pomiędzy samą grą a oszustami. Gdy gracz nie widzi swojego przeciwnika, C-D symuluje przestawienie oponenta za plecy gracza. Program podaje również błędne informacje co do dokładnej pozycji zawodników i sprawdza standardowe miejsca w ustawieniach gry, gdzie zazwyczaj umieszcza się narzędzia do oszukiwania. Poprzez tak dużą ingerencję w działanie gry, Cheating-Death nie może być używany równocześnie z Valve Anti-Cheat i HLGuard, a gracze sami muszą go ściągnąć na swoje komputery. Ostatnia wersja programu pochodzi z roku 2007 i wtedy też został wstrzymany jego rozwój.

 

HLGuard

Wcześniej był znany jako CSGuard by OLO, a nazwa została zmieniona, gdy program przeszedł w ręce United Admins Limited. Następnie HLGuard został przekazany zespołowi The Z Project, który rozwinął go do wersji 1.8. Program ten działa po stronie serwera, dzięki czemu gracze nie muszą ściągać oprogramowania na swoje komputery.

Mechanizm działania (podobnie jak w przypadku Cheating-Death) polega na fałszowaniu miejsce, w którym znajdują się przeciwnicy. Zamiast utrudniać używanie skryptów, program sprawdza, ile razy gracz zachował się w sposób, w który nie zareagowałby zwykły człowiek. Po przekroczeniu określonej ilości takich reakcji, gracz jest wyrzucany z serwera. HLGuard potrafi także zablokować speedhacki, niedozwolone miejsca na mapie oraz wykryć zakazane ustawienia u graczy.

 

sXe injected

Jest to program rozwijany przez Argentyńczyków. Składa się on z dwóch elementów. Pierwszy z nich jest instalowany na serwerze gry, natomiast drugi, zwany klientem, gracze instalują sami na swoich komputerach. Działa bardzo podobnie do Cheating-Death i nie należy używać go wraz z Valve Anti-Cheat. Program przeznaczony jest dla serwerów Non-Steam. sXe injected jest ciągle rozwijanym programem, a jego aktualna wersja to 17.2.

 

 

 

 

MINH LE (GOOSEMAN)

Minh Le ( wietnamski : Lê Minh ), znany również pod pseudonimem internetowym Gooseman , to wietnamski kanadyjski programista gier wideo, który współtworzył mod Half-Life Counter-Strike z Jessem Cliffe w 1999 roku i rozpoczął serię Counter-Strike . Później został zatrudniony przez Valve , twórców Half-Life , i przez 8 lat pracował w Korei nad wieloosobową strzelanką FPS Tactical Intervention . Jest wykonawcą wieloosobowej strzelanki FPS Rust . W grach dla małych zespołów, nad którymi pracował, Le był programistą , modelerem i projektantem .

Minh Le (Wiki)

 

 

Jesse “Cliffe” Cliff

Jess A. Cliffe (ur. 27 czerwca 1981) jest projektantem gry wideo, którą współtworzył z Minh Le Counter-Strike mod Half-Life i zapoczątkował serię Counter-Strike . Jest także „głosem Counter-Strike ” za pośrednictwem poleceń radiowych, linii głosowej „Counter-Terrorists Win!” i efekty dźwiękowe . Pracował przy mapach do Half-Life: Deathmatch .

Counter-Strike Co-Creator Arrested for Sexual Exploitation of a Child

https://youtu.be/7kueKnFVmKQ

 

 

 

 

 

 

Dziękuję za przeczytanie i zachęcam do komentowania! Życzę wam dużo fragów na naszym serwerze i oby wam psycha nie siadła!

kajusia :33:

 

 

źródła//

https://www.komputerswiat.pl

https://counterstrike.info.pl

https://cybersport.pl

https://en.wikipedia.org

 

 

 

 

 

 • Lubie to ! 1
 • +1 1
 • LOVE <3 4
 • CAT 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć +

 • LOVE <3 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Urlop

ciekawe rzeczy :46:

 • LOVE <3 1

𝗠𝗼𝘁𝗵𝗲𝗿𝗳𝘂𝗰𝗸 𝘁𝗼𝗱𝗮𝘆, 𝗯𝗶𝘁𝗰𝗵 𝗜'𝗺 𝘄𝗮𝗶𝘁𝗶𝗻𝗴 𝗼𝗻 𝘁𝗼𝗺𝗼𝗿𝗿𝗼𝘄
𝗗-𝟭𝟵 𝗿𝗲𝗽𝗽𝗶𝗻' 𝘄𝗵𝗲𝗿𝗲 𝘆𝗼𝘂 𝗱𝗶𝗲 𝗼𝗿 𝗴𝗲𝘁 𝗼𝗳𝗳𝗲𝗱
𝗟𝗼𝘀𝘁 𝗶𝗻 𝘁𝗵𝗲 𝘄𝗼𝗼𝗱𝘀, 𝗸𝗲𝗲𝗽 𝗮 𝘄𝗲𝗮𝗽𝗼𝗻 𝗶𝗻 𝘁𝗵𝗲 𝗰𝗮𝗿.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • kajusia przestał(a) promować temat
 • 1 miesiąc temu...

Robi wrażenie :PepoG:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Mem Master

Świetny artykuł 

dll, registry, cfg 

niewykrywalne wargod, vac, gameguard (fastcup)

chcesz kupić, pisz pw 

1226824449_9.png.3fb9861bae95f6b6c283fe040954acab.png1080759885_0.png.ffcc25dcd53d80881d1e39c8bb6d4bdf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 tygodnie później...

Mega ciekawostka dobra robota +

Kontakt:
Steam: 
Społeczność Steam :: SHEZZY (steamcommunity.com)
Discord: SHEZZY#9055
image.png.af65fd5d710fa30259b631d10ceaf1f3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • kajusia zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie